Renginys „Mus vienija draugystė“

Panevėžio rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinio socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė kovo 24 d. organizavo Panevėžio rajono švietimo įstaigų 5–6 klasių mokiniams renginį „Mus vienija draugystė“. Renginio tikslas – įgyvendinti patyčių prevenciją, keisti paplitusias patyčioms palankias nuostatas ir edukuoti visuomenę, kaip tinkamai reaguoti į patyčias ir jas stabdyti bei ugdyti draugiškumą. Labai džiugu, nes dalyvavo 6 švietimo įstaigos: Krekenavos Mykolo Antanaičio, Paįstrio Juozo Zikaro, Raguvos bei Smilgių gimnazijos, Paliūniškio pagrindinės mokyklos, Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus socialiniai pedagogai kartu su mokiniais. Renginys vyko Panevėžio kurčiųjų pagrindinėje mokykloje, kur kartu aktyviai į veiklas įsijungė šios mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Socialinė pedagogė E. Kazlauskienė dalyviams papasakojo apie patyčių prevencijos svarbą, akcentavo, jog patyčios yra agresyvus, žeminantis, besikartojantis elgesys, sukeliantis skausmą ir kančias tūkstančiams Lietuvos vaikų, ir tai, kaip yra skaudu, kai kiti vaikai taip elgiasi. Taip pat priminė, į ką ir kada reikėtų kreiptis mokiniams pagalbos. Patyčios savaime neišnyks, tam reikia nuoseklaus ir kasdienio darbo visiems – ir mažiems, ir dideliems

Skaityti Daugiau –>

Konkursas „Draugystė veža“ 2023 m.

Panevėžio rajono švietimo centras ir PPT padalinys kviečia Panevėžio miesto ir rajono ugdymo įstaigų pedagogus ir mokinius kovo mėnesį kartu draugauti ir dalyvauti konkurse „Draugystė veža“.

Konkurse dalyvauti gali Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono švietimo įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1–9 klasių mokiniai.

Dalyviai skirstomi į 3 amžiaus grupes:

  • I grupė: priešmokyklinio ugdymo bei 1–2 klasių mokiniai;
  • II grupė: 3–5 klasių mokiniai;
  • III grupė: 6–9 klasių mokiniai.

Nuostatai: Konkursas „Draugystė veža“ 2023 m.

Kviečiame registruotis ir aktyviai dalyvauti!

DĖL VAIKO BRANDUMO ĮVERTINIMO

Vadovaujantis LR švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. V-1050 „Dėl švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. gruodžio 27 d. įsakymo Nr. V-2306“ Dėl vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikių, pažangos įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo, vaiko brandumo įvertinimas Panevėžio rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos padalinyje atliekamas :

  • kai tėvai (globėjai) nusprendžia pagal priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą pradėti ugdyti vaiką, kuriam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d. (vaikas, gimęs 2018 m. nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d.),
  • kai tėvai nesutinka su priešmokyklinio ugdymo pedagogo (-ų) ar jungtinės grupės ikimokyklinio ugdymo auklėtojo (-ų) išvada dėl tolimesnio vaiko, kuriam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina iki rugsėjo 1 d. ugdymo galimybių, pateikta rekomendacijoje, parengtoje vadovaujantis Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Vaiko brandumo įvertinimas gali būti atliekamas ne anksčiau, kai vaikui yra 4 metai ir 8 mėnesiai (atsižvelgiant į vaiko brandumo mokyklai įvertinimo metodikos taikymo galimybes).

Dėl vaiko brandumo įvertinimo į Tarnybą tėvai (globėjai) kreipiasi ne vėliau kaip iki rugpjūčio 14 d.

Įvertinimą Tarnyboje atlieka psichologas nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Atsižvelgiant į Panevėžio rajono pedagoginės psichologinės  tarnybos padalinio specialistų atostogų grafiką, rekomenduojama brandumo vertinimą atlikti gegužės – birželio mėnesiais.

Atvykstant reikia turėti vaiko asmens dokumentą.

Tarnybos specialistai nerekomenduoja ankstinti priešmokyklinio ugdymo vaikams, kuriems nustatyti specialieji ugdymosi poreikiai.

Atkreipiame dėmesį, kad brandumo įvertinimas atliekamas konsultavimo tikslais. Galutinį sprendimą dėl tolimesnio vaiko ugdymosi priima tėvai (globėjai).

Renginys „Drauge“

Dalai Lama: Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas.

Panevėžio rajono švietimo centro PPT padalinys, bendradarbiaudamas su Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslo fakulteto dėstytojais, organizavo Panevėžio rajono švietimo įstaigų 6–7 klasių mokiniams tolerancijos renginį tema „Drauge“, kuris vyko lapkričio 16 d. Panevėžio kolegijoje. Šiame renginyje aktyviai dalyvavo 5 rajono švietimo įstaigų mokiniai su mokytojais (Krekenavos Mykolo Antanaičio, Raguvos, Smilgių bei Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos ir Paliūniškio pagrindinė mokykla), Panevėžio kolegijos studentai ir Panevėžio jaunuolių dienos centro vaikai. Renginio pradžioje visus svečius pasveikino Panevėžio kolegijos socialinio darbo studijų komiteto pirmininkė Stanislava Stanevičiūtė, ji papasakojo apie kolegijoje vykstančius veiklas ir renginius, kaip sekasi studentams. Taip pat visiems palinkėjo būti tolerantiškiems ir kūrybingiems.

Jaunuolių dienos centro jaunuoliai kartu su socialine darbuotoja Dovile Šedleckiene mus visus mokė išreikšti emocijas per muziką, visi kartu linksmai išbandėme šį metodą komandose. PPT socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė kartu su Panevėžio kolegijos dėstytoja Donata Jesiūniene priminė, kad tolerancija yra pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, žmonių skirtumai ir pripažinimas, kad visi turi teisę būti kitokie nei mes. Šių metų Tolerancijos dienos pilietinė iniciatyva – „Tolerancijos namas“ – skirta aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučiame name, kuriame visi mes ir kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje.Mokiniai kartu su jaunuoliais komandose kūrė ir pristatė spalvotus ir žaismingus namus su mintimis apie toleranciją, jos svarbą, pristatė tolerantiškiausio žmogaus portretą, žiūrėto filmo pagrindinę mintį. Visi kartu dalijosi mintimis, kodėl reikia būti tolerantiškiems, turėjo galimybę pabendrauti vieni su kitais, pasidalinti patirtimi, o pabaigoje visi šiltai vieni kitiems linkėjo elgtis pagarbiai, būti pozityviems, draugiškiems ir tolerantiškiems.

Dėkojame visiems už tolerantiškų idėjų puoselėjimą bei kūrybiškumą

PPT socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė

AKCIJA „TU MAN RŪPI“ 2022 M.

Panevėžio rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys kartu su Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizavo akciją  „Tu man rūpi“, kuri skirta paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Idėja – stiprinti vaikų pozityvias emocijas, pasitikėjimą savimi, gebėjimą įveikti neigiamas emocijas, ugdyti socialinius įgūdžius, organizuojant kūrybines veiklas. Panevėžio rajono ugdymo įstaigų švietimo pagalbos specialistai organizavo užsiėmimus 1 – 6 klasių mokiniams tema „Emocijų pasaulyje“, kurių metu analizavo įvairias emocijas ir mokėsi teisingai jas valdyti. Užsiėmimų metu buvo aptarta psichikos sveikatos svarba: kaip stiprinti psichinę sveikatą, kaip būti neabejingiems vieni kitiems ir padėti sau bei aplinkiniams. Užsiėmimams buvo vedami pagal parengtą Panevėžio rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos padalinio socialinės pedagogės Editos Kazlauskienės medžiagą. Labai džiugu, jog šioje veikloje aktyviai dalyvavo 182 mokiniai.

Akcijoje „Jausmų uogienė“ dalyvavo 1–8 klasių mokiniai kartu su klasių vadovais, švietimo pagalbos specialistais bei pedagogais iš 7 Panevėžio rajono švietimo ugdymo įstaigų tai: Pažagienių mokyklos – darželio,  Smilgių, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijų, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos, Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus ir Dembavos progimnazijos. Mokiniai kūrė darbus su mintimis: kai neramu, man padeda pasijusti geriau… ar būdai, patarimai kaip puoselėti savo psichinę sveikatą.

Sulaukėme labai daug šaunių darbelių, kurie šiuo metu eksponuojami Panevėžio rajono savivaldybėje ir Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Džiaugiamės gražiausių darbelių autoriais.

sKAITYTI DAUGIAU –>

Renginys „Drauge“

Dalai Lama: „Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas.“ 

Renginys „Drauge“

Panevėžio rajono švietimo centro PPT padalinys, bendradarbiaudamas su Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslo fakulteto dėstytojais, organizavo Panevėžio rajono švietimo įstaigų 6–7 klasių mokiniams tolerancijos renginį tema „Drauge“, kuris vyko lapkričio 16 d. Panevėžio kolegijoje. Šiame renginyje aktyviai dalyvavo 5 rajono švietimo įstaigųmokiniai su mokytojais (Krekenavos Mykolo Antanaičio, Raguvos, Smilgių bei Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos ir Paliūniškio pagrindinė mokykla), Panevėžio kolegijos studentai ir Panevėžio jaunuolių dienos centro vaikai. Renginio pradžioje visus svečius pasveikino Panevėžio kolegijos socialinio darbo studijų komiteto pirmininkė Stanislava Stanevičiūtė, ji papasakojo apie kolegijoje vykstančius veiklas ir renginius, kaip sekasi studentams. Taip pat visiems palinkėjo būti tolerantiškiems ir kūrybingiems.

Jaunuolių dienos centro jaunuoliai kartu su socialine darbuotoja Dovile Šedleckiene mus visus mokė išreikšti emocijas per muziką, visi kartu linksmai išbandėme šį metodą komandose. PPT socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė kartu su Panevėžio kolegijos dėstytoja Donata Jesiūniene priminė, kad tolerancija yra pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, žmonių skirtumai ir pripažinimas, kad visi turi teisę būti kitokie nei mes. Šių metų Tolerancijos dienos pilietinė iniciatyva – „Tolerancijos namas“ – skirta aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučiame name, kuriame visi mes ir kaimynai skirtingi, bettai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje.Mokiniai kartu su jaunuoliais komandose kūrė ir pristatė spalvotus ir žaismingus namus su mintimis apie toleranciją, jos svarbą, pristatė tolerantiškiausio žmogaus portretą, žiūrėto filmo pagrindinę mintį. Visi kartu dalijosi mintimis, kodėl reikia būti tolerantiškiems, turėjo galimybę pabendrauti vieni su kitais, pasidalinti patirtimi, o pabaigoje visi šiltai vieni kitiems linkėjo elgtis pagarbiai, būti pozityviems, draugiškiems ir tolerantiškiems.

Dėkojame visiems už tolerantiškų idėjų puoselėjimą bei kūrybiškumą

PPT socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė 

Patarimai nepaprastosios situacijos metu

Kaip kalbėtis po nelaimių?

Pagalbos sau rekomendacijos

Tarnybos, mokyklų, ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovai, švietimo pagalbos specialistai, pedagogai šiuo sunkiu metu patiria padidėjusį darbo krūvį. Bendruomenėse nerimo lygis aukštas, padėtis įtempta, padaugėjo padidintos rizikos klientų.  Karo Ukrainoje akivaizdoje kiekvienas patiria įvairiausių jausmų, neretas išgyvena nerimą, įtampą, neapibrėžtumą. Šioje situacijoje gali išaugti patyčių ar smurto tautiniu pagrindu atvejų skaičius. 

Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, iš artimųjų ir kitų suaugusiųjų girdėdami daug skirtingos informacijos apie karinius veiksmus Ukrainoje, vaikai ir paaugliai gali jausti didelį nerimą, jiems gali kilti įvairių klausimų. Čia pateikiama psichologų parengtos įvairios rekomendacijos ir atmintinės tėvams, pedagogams ir specialistams kaip šiuo metu pasirūpinti patiems savo psichologine sveikata ir kaip kalbėtis su vaikais apie situaciją Ukrainoje.

Nacionalinės švietimo agentūros rekomendacijos, kaip užkirsti tam kelią:

 

  • Rekomendacijos: Neleiskime įsiplieksti nesantaikai mokyklos bendruomenėje.

 

Skaityti daugiau