Seminaras mokiniams „Paauglių socialinės atsakomybės ir sąmoningumo stiprinimas – kritiškai mąstančios asmenybės formavimas“

Panevėžio rajono ugdymo įstaigų aktyviausiems mokiniams buvo organizuotas seminaras tema „Paauglių socialinės atsakomybės ir sąmoningumo stiprinimas – kritiškai mąstančios asmenybės formavimas“. Mokymuose dalyvavo 51 mokinys iš Velžio, Smilgių, Paįstrio Juozo Zikaro ir Naujamiesčio gimnazijų bei Berčiūnų pagrindinės mokyklos. Seminarą vedė VšĮ „Juoda avis“ lektorės Sigita Andriukevičiūtė ir Laura Stumbraitytė. Seminaras organizuotas pagal Panevėžio rajono PPT savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą projektą „Žvilgsnis“. Seminaro tikslas – sudaryti sąlygas paaugliams atskleisti save patyriminėse veiklose, taip lavinant socialinius įgūdžius, ugdant ir stiprinant socialinę atsakomybę ir sąmoningumą bei pasitikėjimą savimi. Per mokymus buvo ugdomas paauglių emocinis intelektas, jausmų atpažinimas, lavinamas paauglių gebėjimas kritiškai mąstyti, rinktis ir priimti socialiai atsakingus sprendimus gyvenimiškose situacijose.

Smagu, jog jaunuoliai po seminaro išėjo linksmai nusiteikę, aktyviai dalinosi pozityviomis emocijomis.

Socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė