„Tarpinstitucinis bendradarbiavimas su socialiniais partneriais: žalingų įpročių žala, jų prevencijos galimybės“.

20151105_120206
Lapkričio 5 d. Panevėžio rajono pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko Panevėžio rajono socialinėms pedagogėms paskaita tema – „Tarpinstitucinis bendradarbiavimas su socialiniais partneriais: žalingų įpročių žala, jų prevencijos galimybės“, kurią vedė PPT socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė. Programa buvo organizuojamas įgyvendinant rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Sveikatos akademija 2“.
Programa skirta socialiniams pedagogams, kurie nuolat dalyvauja įvairiose mokyklų prevencinėse veiklose. Socialiniui pedagogui yra svarbu išmokyti jaunimą atsispirti socialiniam spaudimui, padėti pažinti ir įveikti savo psichologines problemas, kurios skatina vartoti alkoholį ar narkotikus. Prevencija mokykloje gali padėti užkirsti kelią kitoms problemoms: priklausomybių ligoms, nusikalstamumui, asocialioms grupėms ir pan. Programos metu buvo pateikti žalingų įpročių prevencijos metodai ir pristatytos praktinės užduotys darbui su mokiniais. Pedagogės seminaro metu įgijo teorinių ir praktinių žinių žalingų įpročių tema, dalinosi savo prevencinėmis sėkmėmis.