Renginys „Drauge“

Dalai Lama: Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas.

Panevėžio rajono švietimo centro PPT padalinys, bendradarbiaudamas su Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslo fakulteto dėstytojais, organizavo Panevėžio rajono švietimo įstaigų 6–7 klasių mokiniams tolerancijos renginį tema „Drauge“, kuris vyko lapkričio 16 d. Panevėžio kolegijoje. Šiame renginyje aktyviai dalyvavo 5 rajono švietimo įstaigų mokiniai su mokytojais (Krekenavos Mykolo Antanaičio, Raguvos, Smilgių bei Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos ir Paliūniškio pagrindinė mokykla), Panevėžio kolegijos studentai ir Panevėžio jaunuolių dienos centro vaikai. Renginio pradžioje visus svečius pasveikino Panevėžio kolegijos socialinio darbo studijų komiteto pirmininkė Stanislava Stanevičiūtė, ji papasakojo apie kolegijoje vykstančius veiklas ir renginius, kaip sekasi studentams. Taip pat visiems palinkėjo būti tolerantiškiems ir kūrybingiems.

Jaunuolių dienos centro jaunuoliai kartu su socialine darbuotoja Dovile Šedleckiene mus visus mokė išreikšti emocijas per muziką, visi kartu linksmai išbandėme šį metodą komandose. PPT socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė kartu su Panevėžio kolegijos dėstytoja Donata Jesiūniene priminė, kad tolerancija yra pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, žmonių skirtumai ir pripažinimas, kad visi turi teisę būti kitokie nei mes. Šių metų Tolerancijos dienos pilietinė iniciatyva – „Tolerancijos namas“ – skirta aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučiame name, kuriame visi mes ir kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje.Mokiniai kartu su jaunuoliais komandose kūrė ir pristatė spalvotus ir žaismingus namus su mintimis apie toleranciją, jos svarbą, pristatė tolerantiškiausio žmogaus portretą, žiūrėto filmo pagrindinę mintį. Visi kartu dalijosi mintimis, kodėl reikia būti tolerantiškiems, turėjo galimybę pabendrauti vieni su kitais, pasidalinti patirtimi, o pabaigoje visi šiltai vieni kitiems linkėjo elgtis pagarbiai, būti pozityviems, draugiškiems ir tolerantiškiems.

Dėkojame visiems už tolerantiškų idėjų puoselėjimą bei kūrybiškumą

PPT socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė